Nie wszystko na raz, czyli stopniowe doszkalanie

Szkolenia są przeznaczone zarówno dla kadry pracowniczej, począwszy od tej nowozatrudnionej, na najwyższej w hierarchii skończywszy, jak i dla klientów indywidualnych. Widomym jest również to, że każde szkolenie musi zostać przeprowadzone w sposób nieco odmienny, obowiązkowo przy uwzględnieniu najważniejszych elementów charakterystycznych dla danej grupy.

Nie pozostawia wątpliwości również fakt, że nie można poprzez jedno szkolenie nabyć wszystkich niezbędnych umiejętności oraz całościowej wiedzy. Tym samym zrozumieć należy, że wszelkiego rodzaju kursy doszkalające muszą się odbywać stopniowo. Nie tylko dlatego, że nie sposób całego pakietu informacji dostarczyć podczas jednego spotkania, ale również dlatego, że proces uczenia się nowej wiedzy również odbywa się etapami.

Najlepszą metodą na efektywne szkolenia jest zaplanowanie większej ilości kursów, gdzie poszczególne kwestie będą omawiane z uwzględnieniem wymaganej ilości czasu, który pozwala na swobodną realizację wybranych zajęć. Dzięki temu nie skazujemy siebie samych, czy też grupy podległych nam pracowników, na całodzienny maraton szkoleń, który bardziej wymęczy niż pobudzi do myślenia.

Dawkowanie szkoleń, poprzez przygotowanie różnych kursów, rozłożonych na kilka terminów jest najlepszą metodą, która daje najwięcej efektów oraz satysfakcji z udziału w zajęciach szkoleniowych. Co najistotniejsze, wysiłek, jaki poświęcimy na uczestnictwo w kursach, zwróci się podwójnie, jeśli tylko pamiętać będziemy o zastosowaniu się do tego rodzaju wskazówek.